Parşomen Yazılım

Parşomen Yazılım Hakkında Bilgiler

parsomen.net logo
Parşomen Yazılım ve LPRN Yazılım
Parşomen Yazılım ve LPRN Yazılım
Parşomen Yazılım ve LPRN Yazılım
Parşomen Yazılım ve LPRN Yazılım

Hakkımızda

4 yılı aşkın süredir blog siteleri, kurumsal siteler, portfolyo siteleri, ürün tanıtımı siteleri gibi birçok alanda müşterilerine website kurulumunun her alanında hizmet veren bir oluşum.

Neden Parşomen İsmi?"

 

Parşomen günümüzde kullanımı yaygın olmasa da eski zamanlarda çokça kullanılan bir malzemedir. Tarihi rolü ise Pergamon ( Bergama ) Krallığındaki Bergama Kütüphanesinin Mısır’daki İskenderiye Kütüphanesine rakip olmaya başlaması sonrası Mısır’daki krallık, Nil nehri kıyılarında yetişen papirüs bitkisinden elde edilen kâğıdın (papirüs) Bergama’ya ihracını yasaklamıştır. 

 

Ama bunun sonucu olarak bilime, sanata ve kültüre olan merak ve ilgi, verilen değer azalmamış, yeni bir yöntem keşfedilerek hayvan derisinden yazılacak materyal üretme işlemine geçilmiş, ihracı yasaklanan papirüslerin yerini parşomen kağıtları almıştır.

 

Bu ismin altında yatan bilime ve bilgiye ulaşma mücadelesi ve değeri nedeniyle bu ismi seçmiş bulunmaktayız. Bu anlatılan tarihi süreç ile ilgili okunası birkaç kaynak aşağıda verilmiştir.

Kaynak 1

İZMİR İL KÜLT. VE T. M.

Kaynak 2

Wikipedia.org

Kaynak 3

TürkçeBilgi.com Web Sayfası

Kaynak 4

Kelimeler.gen.tr Web Sayfası

LPRN Yazılım ve Parşomen Yazılım Farkı Nedir?

Parşömen Yazılım Alperen Ata tarafından kurulmuş bir yazılım firmasıdır.

LPRN Yazılım ve Parsomen.net’in bünyesinde kurulan Parşomen Yazılım aslında aynı oluşum.

LPRN Yazılım ismini sektöre ilk adım atarken kullanmaya başlamış, ileri düzeyde faaliyet göstermeye başlayınca Parsomen.net ile Parşomen Yazılım olarak yoluna devam etmiş bulunmaktayız.

İki isim ve marka birbirinden ayrı düşünülmemeli Parşomen Yazılım ve LPRN Yazılım’ın aynı çatı altında bir bütün olarak devam ettiği bilinmelidir.